Power fest Slovakia Ring - reportáž DRIFTING

12. máj 2019Publikoval P. Kovács

Prvého mája to opäť na Slovakia Ringu poriadne vrelo. Ako je tomu už niekoľko rokov zvykom, domáca tuningovo-racingová scéna oslavuje sviatok práce po svojom a podujatie "Drag, Drift & Tuning majáles" je akýmsi štartom každej sezóny. Milovníci rýchlych kolies sa mohli tešiť na celodenné šprinty áut a motocyklov v cieľovej rovinke, kým prvé tri zatáčky variantu č.3 patrili majstrom kontrolovaného šmyku. Čerešničkou na torte v rámci tejto oslavy motorizmu bola oddychová zóna v paddocku ringu, kde sa konal zraz jedinečných áut s rôznymi súťažami. V tejto fotoreportáži sa však zameriame na driftérov, ktorí poriadne počmárali asfalt okruhu pri Orechovej Potôni.

Power fest ponúkol aj tento krát fanúšikom na tribúnach slušný rámus a riadnu dávku dymu. Driftéri zo štyroch krajín prišli bojovať o prestížne trofeje závodu zaradeného do medzinárodného kalendára maďarského promotéra Drifting.hu. Preteky boli vypísané výhradne pre triedu PRO a stretla sa opäť veľmi silná konkurencia špičkových strojov. Doobedňajšie hodiny prebiehali sólo tréningy a na požiadavku pretekárov sa tiež vyčlenil čas pre tréning dvojíc. Poobede sa šlo už do tuhého a kvalifikácie rozhodli o tom, kto a v akých dueloch bude jazdiť vo vyraďovačkách. Vo finálových battloch si víťazstvo vybojoval slovenský driftér Roman Kolesár na preplňovanom BMW s výkonom 800 koní a 800Nm. Za nim skončili maďarskí majstri volantu Magyar Tamás s dieslovým "Terrorbenzom", Bócsik Oszkár s 550-koňovým BMW E30 V8 turbo a Zángó Zoltán na BMW V8 kompresor.

Najväčšiu trofej si na nekompromisnej technike vybojoval Roman Kolesár.

Pekné šieste miesto si vyjazdil Roman Porubiak.

Bócsik Oszkár a jeho 550-koňová E30-ka V8 turbo!

Tesne pod bedňou skončil Zángó Zoltán.

Slovenské farby hájil aj Matúš Lichanec.

Gabriel Koczkáš BMW E46 GTR

Nemohol chýbať s početným zastúpením ani najväčší maďarský drfitingový tím Markom racing.

Ups.. Aj toto sa stáva... :)

"Terrorbenz" v akcii!

Jediná dáma v štartovom poli Nina Zagoždžon sa s novou technikou ešte musí zžiť.