Francúzsky šarm

01. september 2013Publikoval P. Kovács

Elegancia, štýl, šarm. Asi s týmito troma slovami sa dá najlepšie charakterizovať dizajnérsky počin Petra, ktorý preukázal cit pre zásah do sériovej podoby francúzskeho bestsellera - Renaultu Megane prvej generácie. "Cherry Cherry Lady" je na prvý pohľad možno z tuningovej stránky nevýrazný kúsok, no pozor páni! Vyladeného, zmeneného je tu toho omnoho viac, ako by ste si mnohí mysleli! Exteriér, interiér, podvozok, motor, hudba je veru ďaleko od tej sériovej podoby a azda všetci uznáte, že samotnému spôsobu úprav sa nedá vytknúť absolútne nič. Peter proste urobil z bežného hatchbacku Megane 1.4 16V RT roku výroby 1999 - nezabudnime výraznými investíciami, bezchybný stylingový kúsok, ktorý už začína vo forme cenných trofejí prinášať aj vytúžené ovocie.

Megane tuning

Dokonalé dielo, posúvajúce toto auto do ríše nesmrteľnosti sa zavŕšilo mimoriadne vydareným fotoshootingom za asistencie šarmantnej Aďky. Netajíme sa tým, že súbor týchto fotografií patrí medzi tie najvydarenejšie, ktoré sa doposiaľ ocitli v našej redakcii. Výber miesta, zvolený štýl, ženský pôvab v spojitosti s automobilovým fanatizmom s citom pre vkus vytvorili priam umelecké dielo.

Renault Megane tuning

Rozsiahlu recenziu vozidla s mnohými, ďalšími krásnymi fotografiami si prečítate v dvojčísle 11-12 časopisu Power magazine.

cars and girls

cars and girls

Megane tuning

foto: František Peťko