M4 pre zberateľov

22. októbra 2014Publikoval P. Kovács

BMW v DTM nestráca čas, rovnako ako Marco Wittmann, ktorý pre BMW Team RMG vybojoval jazdecký titul na domácom Lausitzringu už dva preteky pred koncom sezóny. Tento senzačný úspech oslavuje BMW vo svojom štýle. BMW M GmbH predstavuje BMW M4 DTM Champion Edition. Táto špeciálna edícia BMW M4 Coupé vznikne v počte len 23 kusov, čo reflektuje štartové číslo Marca Wittmanna.

BMW M4 DTM Champion Edition

Na počesť šampióna DTM bude tento automobil k dispozícii výhradne v bielej farbe Alpine White. Ďalšie špeciálne črty tohto vozidla, ktoré realizujú v BMW Individual Manufactory v Garchingu neďaleko Mníchova, ukážu jeho vizuálne prepojenie so závodnými BMW M4 DTM. Charakteristickým rysom edície je matne čierna kapota motora a veko batožinového priestoru, na ktorých sú výrazné farebné prúžky. V spojení so strechou vyrobenou z uhlíkových kompozitov tvorí čierna kapota a veko priestoru pre batožinu súvislý čierny pás, ktorý ladí s čiernou linkou na bokoch. Celok vhodne dopĺňa oranžový lem ľadviniek masky chladiča, M logo na blatníkoch za prednými kolesami, číslo 23 na bokoch a nápis "WIT" a "DTM Champion 2014" na bočných zadných oknách.
BMW M4 DTM Champion Edition
BMW M4 DTM Champion Edition stojí na 19-palcových kolesách, je vybavené čiernym spojlerom na spodnej hrane predného nárazníka, karbónovými prvkami, krytmi spätných zrkadiel a spojlerom a difúzorom v zadnom nárazníku z rovnakého materiálu. To všetko sú prvky z programu Originálneho príslušenstva BMW M Performance.

Champion Edition podčiarkuje svoju exkluzivitu aj v interiéri. Dverové nástupné lišty nesú podpis Marca Wittmanna. Podpis tohto 23-ročného rodáka z nemeckého Fürthu je na karbónovej dekoračnej lište doplnený nápisom "DTM Champion 2014" a poradovým číslom konkrétneho vozidla z danej edície. Medzi ďalšie špeciálne prvky interiéru patrí alcantarový pretekársky volant s prúžkom na 12. hodine, alcantarová manžeta ručnej brzdy a jej madlo v karbónovom prevedení. Karbón je vložený aj do voliča prevodovky M DCT.
BMW M4 DTM Champion Edition
Vysokootáčkový radový šesťvalec M TwinPower Turbo s výkonom 317 kW / 431 k (0 - 100 km/h za 4,1 s, kombinovaná spotreba paliva 8,8 l/100 km) je v BMW M4 DTM Champion Edition je doplnený dvojspojkovou prevodovkou M DCT Drivelogic, M karbón-keramickými brzdami a M Driver 's paketom. Aby 23 budúcich majiteľov týchto špeciálnych modelov BMW M4 DTM Champion Edition dokázali ich potenciál plne využiť, budú pozvaní na vodičský kurz z programu Fahrer training, kde im bude osobne radiť nový šampión DTM. Tento kurz sa bude konať na slávnej Nordschleife okruhu Nürburgring, teda na jednom z miest, kde prebieha intenzívny vývoj vozidiel BMW M.

BMW M4 DTM Champion Edition

BMW M4 DTM Champion Edition

zdroj: BMW M GmbH