POWER TUNING PARTY Banská Bystrica

08. august 2013Publikoval P. Kovács

Po prvom tohtoročnom, bratislavskom kole sa úspešný zraz tuningových a exkluzívnych áut Power Tuning party presúva do srdca Slovenska. Návštevníkov čaká 24.augusta, v lukratívnom areáli nákupného strediska Europa Shopping Center, Banská Bystrica s bohatým programom a unikátnymi atrakciami. Jednodňová motoristická show sa bude - pokračujúc v tradícii opäť niesť v duchu nádherných, prestavaných áut, famóznych exhibícií a modernej, tanečnej hudby.

Na strešné parkovisko nákupného centra koncom augusta dorazia upravené vozy s cieľom zápolenia v jednotlivých kategóriách šampionátu Cocaine Tuning Battle 2013 a vybojovania si trofejí v doplnkových kategóriách organizátora zrazu. Okrem tuningových automobilov sú do exkluzívneho dejiska zrazu očakávané i športové oldtimery, luxusné superšporty, audio show car-y a tiež aj custom bike. Najkrajšie autá sa navyše predstavia v moderovanom tzv. "show&shine" na vyhradenej ploche s asistenciou nádherných modeliek. Ani tento rok sa Power Tuning party nezaobíde bez hlasitého revu motorov - merať sa budú decibely výfukov a hodnotiť aj krása zvukového prejavu vozidiel a ako je to zvykom pri takýchto akciách, decibely sa nebudú šíriť len z kovových rúr, ale aj s extrémnych auto hi-fi systémov. Popri kochaní sa v kráse jedinečných automobilov a sporo odetých fotomodeliek si na svoje prídu i fanúšikovia populárnej hudby a extrémnych športov. Hosťami dňa bude známe duo Bacil a Rakby, profesionálna tanečná skupina Old School Brothers - víťazi súťaže Slovensko má talent a neuveriteľnú cyklotrialovú show predvedie i majster sveta Ján Kočiš. Po zotmení sa k slovu opäť dostane populárna disciplína „light tuning“ s nádhernými svetelnými kreáciami v interiéroch a tiež exteriéroch vyleštených áut. V rámci podujatia dôjde aj k slávnostnému odovzdaniu cien Slovenského šprintérskeho šampionátu 2013, takže tu budú k videniu aj viaceré mimoriadne ostré, streetové drag-mašiny ocenených pretekárov.

Banskobystrické Power Tuning party bude zavŕšené veľkolepou after party v klube Ministry of Fun, kde vystúpi domáca hviezda Ego.

"Brány" areálu nadzemných parkovacích priestorov Europa Shopping Center sa otvárajú o 11.00, kde sa budú kvôli obmedzenej kapacite púšťať výlučne vozidlá adekvátne zameraniu akcie. Vstupné je 8€ na osobu a pre deti do 10 rokov zdarma. Ako tomu bolo i v predošlých rokoch, majitelia vozidiel, ktorých recenzia bola zverejnená v časopise Power magazine majú vstup GRÁTIS!

Diskotéka v klube Ministry štartuje od 21.00 a pre návštevníkov Tuning party ponúka zľavnené vstupné vo výške 3€ do 22.00 a 4€ po 22.00 hod.

Power tuning party

Harmonogram:         

11.00: otvorenie areálu zrazu - horné parkovisko ESC

12.00: začiatok registrácie do súťaže Tuning battle

od 14.30: moderované Show&Shine (predvádzanie vybraných áut)

16.00: bodovanie tuningu (doplnkové kategórie)

16.30: meranie dB výfukov + výber najkrajšieho zvuku

18.00: Trial show - Ján Kočiš

18.30: Odovzdanie cien šprintérskeho šampionátu 2013

19.00: Old School Brothers - hlavný stage

19.20: Bacil & Rakby - hlavný stage

20.00: Hodnotenie "light tuning"

20.30: Odovzdanie cien - Tuning party

21.00: After party

Navnaďte sa na akciu cez videozostrih z prvej, tohtoročnej Power Tuning party:

Kategórie Cocaine Tuning Battle:

Audi, BMW, Mercedes

Ford, Opel

VW, Seat  old

VW, Seat modern

Škoda old

Škoda modern

French Scene

Italian Scene

Japan and Asia scene

Oldies

RAT & Other

+ Best engine, Best interier, Best of Best

Doplnkové kategórie zrazu:

Cena Power magazine (5 áut bez poradia), Best light (3 autá bez poradia), Top stance, Best sport car, Best VIP style, Najhlučnejší výfuk, Najkrajší zvuk

Zraz sa bude konať na strešnom parkovisku ESC, nie v podzemnej garáži. Tá bude k dispozícii pre bežných návštevníkov a divákov.

Tuning party Europa

mapa, adresa, GPS súradnice: