Profituning 2021_2

Pozvánka na TEATRO Power fest

21. jún 2021Publikoval P. Kovács

Do kalendára šprintérskeho seriálu sa po dvoch rokoch vracajú preteky na tradičnom dejisku, na juhu stredného Slovenska. Miestom vojny konských síl bude opäť letisko Boľkovce, situované v tesnej blízkosti Lučenca. V sobotu 3.júla to bude teda zase veľmi hlasité, zadymené a napínavé, ba v mnohých prípadoch doslova šialené. Na rovinke si sily zmerajú tie najvýkonnejšie a najrýchlejšie autá a motocykle republiky, ktoré doplnia nabúchané mašiny našich južných susedov, keďže je podujatie zaradené aj do maďarského šampionátu.

2.kolo Majstrovstiev Slovenska v šprintoch áut a motocyklov, zaradeného do kalendára Slovenskej asociácie motoristického športu a tiež i Slovenskej motocyklovej federácie zaručí najväčšiu koncentráciu extrémnych vozidiel a diváci si môžu pokochať pohľadom na najlepšie zrýchľujúce a najhlasitejšie závodné aj streetové špeciály. Na dráhe si sily zmerajú aj tento krát vozidlá rôznych druhov, od extrémnych drag mašín s výkonom vyše 1000 koní, cez  upravené pouličné štvorkolesové rýchliky, 500-koňové oturbené motocykle až po luxusné superšporty. Okrem tandemových duelov sa navyše diváci môžu tešiť na profesionálnu motokaskadérsku show.

V sezóne 2021 sa otvára nová špeciálna kategória pre najpopulárnejšiu česko-slovenskú značku. Doplnkom k tradičným skupinám bude klasifikácia "Škoda Street" bez delenia podľa druhu paliva a pohonu. Hľadá sa teda najrýchlejšia "eMBéčka" spôsobilá do premávky, bez odľahčenia a s pôvodným agregátom - samozrejme s možnosťou úprav.

Popri reve nadupaných motorov si v statickej zóne prídu na svoje aj priaznivci vyleštených unikátnych kúskov, konať sa tu bude totiž 1.tohtoročné kolo seriálu milovníkov jedinečných áut - Show & Shine Slovakia. Vo vyhradenej zóne sa usporiada predstavenie štvorkolesových skvostov, fotenie "cars and girls" aj meranie decibelov audio sústav a výfukov. Novinkou bude "cabrio meeting" s vyhradeným miestom pre autá s otvárateľnou strechou a Power fest bude hostiť i zraz a preteky milovníkov rýchlych drobcov so škorpiónov v logu, v rámci seriálu Abarth 500 Cup 2021.

Viac info: www.zrychlenie.sk