Šprintérsky seriál odštartuje 1.mája

09. marec 2017Publikoval P. Kovács

Po dlhej a pre mnohých až nekonečnej zimnej prestávke sa fanúšikovia disciplíny drag racing prvý krát stretnú v ročníku 2017 na Slovakia Ringu. Tradičný "Drag, Drift & Tuning majáles" ponúkne 1.mája prvú konfrontáciu techniky a jazdcov na cieľovej rovinke okruhu, čím sa začne boj o cenné body v rámci šampionátu, vypísaného promotérom - Slovenskou šprintérskou asociáciou. Power fest sa bude niesť už po štvrtý krát v poradí v duchu spojeného eventu, kde si každý milovník rýchlych a jedinečných áut a motocyklov nájde niečo pre seba. Šprinty budú doplnené o medzinárodné preteky v driftingu, statickú súťaž Car Fans Cup aj zraz Subaru, takže núdza o celodenný rev motorov a vyleštené automobilové skvosty určite nebude.

Z Orechovej Potôni sa šprintéri presunú do Piešťan na dvojdňové podujatie CAR AT Tuning party, v rámci ktorého sa počas soboty 17.júna odjazdí 2.kolo MSR. Tretím dočasným domovom "drag banditov" budú tradične Boľkovce pri Lučenci, ktoré 8.júla privítajú okrem aktérov domáceho diania aj maďarských pretekárov, keďže sa novohradský Power fest zaráta aj do bodovania našich južných susedov. August patrí dlhé roky severovýchodu republiky -  extrémna koncentrácia konských síl sa preto presunie 12.augusta na letisko vo Svidníku. Predposledným dejiskom stretnutia slovenských šprintérov bude maďarský okruh Hungaroring, ktorý bude 2.septembra podobne ako vlani v rámci akcie "Extreme technical weekend" hostiť maďarský aj slovenský majstrovský závod.

Sezóna 2017 bude veľkolepo ukončená na letisku v Trenčíne a to tiež spojenými pretekmi. 16.septembra si na super kvalitnom trenčianskom betóne zmerajú sily v rámci Power festu s prívlastkom "Drag Wars SK vs.CZ" naši pretekári s českými, no do boja o trofeje a cenné body šampionátu sa tradične zapojí aj početná skupina extrémnych vozidiel z Poľska. Trenčín je už roky spojený aj so zrazom amerických áut, preto ani v tomto roku núdza o staré i nové unikáty zo zámoria veru nebude. Samozrejmosťou všetkých kôl bude profesionálna časomiera s automatizovaným štartovacím zariadením a zaznamenávaním reakčného času, času na 60 stôp, 201 a 402 metrov i maximálnej rýchlosti v cieli a návštevníci sa môžu tešiť na množstvo doplnkových atrakcií.

 

Čo sa týka predpisov, kategorizácie a všetkých podrobných informácií, ako aj výsledkov vlaňajšieho ročníka nájdete na starej, známej adrese www.zrychlenie.sk